Kapsułki CBD

Kapsułki z olejem konopnym wykonane są z naturalnego materiału, który jest łatwy do strawienia dla organizmu. Tak zwany softgel. Wewnątrz kapsułki znajduje się olej konopny.

Jak działa olej konopny w organizmie?

Aby zrozumieć, dlaczego olej jest tak zdrowy dla organizmu, wystarczy spojrzeć na składniki. Zawiera ważne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały, które bardzo dobrze wspomagają organizm. I dlatego jest jednym z najcenniejszych olejów roślinnych na świecie.
Najważniejszymi składnikami są

kwas linolowy
Gamma Kwas linolowy
Kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6
kwas oleinowy
kwas palmitrynowy
kwas stearynowy

Kwas linolowy jest jednym z najważniejszych składników, ponieważ hamuje stany zapalne. I dlatego jest jednym z najcenniejszych olejów roślinnych spośród wszystkich. Ponadto olej konopny ma doskonały stosunek kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6, które są szczególnie ważne dla organizmu, ponieważ stymulują regenerację komórek i układu nerwowego.

Produkcja oleju konopnego

Olej z nasion konopi jest, jak sama nazwa wskazuje, tłoczony z obranych nasion konopi. Kupując olej konopny należy zawsze upewnić się, że został on tłoczony na zimno. Tylko poprzez tłoczenie na zimno wszystkie ważne składniki zostają zachowane.

Resztki nasion konopi są albo przetwarzane na paszę dla zwierząt gospodarskich, albo rozdrabniane na mączkę konopną.

Jak należy przyjmować kapsułki?

Same kapsułki są bez smaku i zapachu, są wchłaniane przez błonę śluzową żołądka, skąd wszystkie składniki są rozprowadzane po całym ciele.

Kapsułki można przyjmować o każdej porze dnia i nie ma potrzeby jedzenia przed lub w trakcie połykania. Generalnie kapsułki są po prostu połykane, ale niektórzy ludzie wolą gryźć kapsułki otwarte i trzymać olej w ustach lub pod językiem przez chwilę przed połknięciem.
Olej konopny dla chorób skóry

Szczególnie w przypadku neurodermia, ale także w przypadku wielu innych chorób, potwierdzono działanie lecznicze oleju konopnego. Przyjmując olej, skóra może lepiej wchłaniać i magazynować wilgoć. Dzięki temu swędzenie jest wyeliminowane i nie ma żadnych otwartych miejsc.

Działanie oleju konopnego jest szczególnie silne, gdy pacjenci używają go zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Osoby dotknięte chorobą powinny przyjmować 20ml oleju dziennie. Możliwe jest również nakładanie oleju bezpośrednio na skórę lub dodawanie go do wody w wannie, jest to szczególnie skuteczne w przypadku, gdy dotyczy to dużych obszarów skóry.

Na co zwracać uwagę przy zakupie oleju konopnego:

Prasowane na zimno
Kupuj tylko od certyfikowanych dealerów
Zawartość THC poniżej 0,2%
Intensywny zielony kolor
Organiczne rośliny konopi