Parowanie CBD

Czy olej z konopi indyjskich może być przyjmowany w postaci pary?

Często zadaje się pytanie, czy olej z konopi indyjskich może być również przyjmowany w postaci pary, a na pytanie to można łatwo odpowiedzieć „tak”.

Odbywa się to poprzez tzw. parowanie. Słowo parowanie pochodzi z łacińskiego „vaporare” i francuskiego „vaporiser” i oznacza parowanie lub parowanie. Istnieją tzw. parowniki (w niemieckim parowniku), które są urządzeniem pozwalającym na bezpośrednie odparowanie substancji, w tym przypadku oleju CBD. W parowniku nie ma skutków ubocznych, więc pozostają tylko pożądane składniki.

Ci, którzy spożywają konopie zazwyczaj uciekają się do bong, fajek i skrętów. W obu przypadkach cannabis miesza się z normalnym tytoniem, a następnie spala.

Jeśli jednak marihuana jest odparowywana i nie jest spalana, para jest dużo czystsza: 95% wdychanych oparów konopi składa się wyłącznie z kannabinoidów.

Waporzyer można kupić w przedziale 50-300 €. Zazwyczaj służą w podobny sposób i nie używają zwykłego tytoniu. Mają one kilka różnych ustawień, które ułatwiają korzystanie z oleju z konopi indyjskich. W przypadku oleju z konopi dodawany jest olej CBD i można wstępnie ustawić temperatury między 0 a 230 stopni. Zalecana temperatura ciepła wynosi około 150-210 stopni. Przy maksymalnej temperaturze 210 stopni nie ma szans na tworzenie się szkodliwych produktów ubocznych. W porównaniu z paleniem, do uzyskania pożądanego efektu potrzebna jest znacznie mniejsza ilość produktu. Efekt jest również lepiej regulowany, ponieważ aktywne składniki są uwalniane przez znacznie dłuższy okres czasu. Aby uzyskać idealną, czystą parę wodną, najdrobniejsze cząsteczki zawieszonego produktu mogą być następnie usunięte za pomocą filtra wody.

Innym powodem, dla którego parowanie staje się coraz bardziej popularne wśród użytkowników konopi indyjskich, jest efekt maskujący parownika, ponieważ odparowywanie oleju z konopi indyjskich w parowniku nie pachnie tak silnie jak jego spalanie. Wiele parowników jest bardzo poręcznych, więc można je stosować w miejscach publicznych.